W którym banku warto otworzyć rachunek firmowy aby bez problemu dostać kredyt za obroty?

Za dużo czytania? Wyślij artykuł w PDF do siebie na maila!

Czego oczekują Polacy przy wyborze konta firmowego?

To czego klienci przeważnie oczekują to wpłaty bez prowizji, bezpłatna karta bankomatowa, brak opłat za prowadzenie rachunku i darmowe przelewy. Jeżeli jednak sprawdzimy statystyki Google, okazuje się, że Polacy z jednej strony oczekują niskich opłat w związku z prowadzaniem kontra firmowego, ale oczekują czegoś więcej. Oczekują zewnętrznego źródła finansowania. Klienci często wpisują w wyszukiwarkę zapytanie typu: konto firmowe z limitem, konto firmowe z kredytem na start, konto firmowe z kredytem obrotowym, konto firmowe z debetem online, konto firmowe z kartą kredytową,  konto firmowe z limitem kredytowym na start, rachunek firmowy z limitem kredytowym, rachunek firmowy z debetem.

Wskazuje to na mocną potrzebę posiadania finansowania bankowego. Często już na starcie prowadzenia działalności gospodarczej.

Wiele osób zakładając firmę potrzebuje uzyskać nawet niewielką kwotę finansowania. Idealnym rozwiązaniem może okazać się wtedy konto firmowe z linią kredytową na start. Musisz wiedzieć, że mało który bank udzieli takiego finansowania dla startupa.

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

Rachunek firmowy czy osobisty? Który powinien założyć?

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą możesz płacić ZUS, US a także inne wydatki w związku z prowadzeniem firmy z rachunku prywatnego.

W przypadku spółki z o.o. nie możesz dokonywać wpłat z rachunku prywatnego!

 

Kto musi posiadać konto firmowe?

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą nie masz obowiązku posiadania konta firmowego. Lecz jednak jeżeli robisz już większe obroty musisz posiadać konto nie tylko dla swojej wygody.

Pamiętaj zgodnie z aktualnym stanem prawnym aby zaliczyć w koszty fakturę powyżej 15 000 zł musisz opłacić ją przelewem!

 

Kiedy należy założyć konto firmowe?

Konto dla JDG możesz założyć praktycznie od razu po jej zarejestrowaniu.

Jeżeli chodzi o chociażby spółkę z o.o. konto możesz założyć już spółce z o.o. w organizacji.

 

Dlaczego warto mieć konto firmowe?

Przede wszystkim dla oddzielenia własnych finansów od finansów firmowych. Błędem jest łączenia wszystkiego razem bo tracimy nad tym kontrolę.

Następnym plusem prowadzenia konta firmowego jest własna wygoda. Każdy przedsiębiorca musi płacić ZUS i US. Aby uniknąć stania w kolejce na poczcie może jednak warto zastanowić się nad kontem firmowym?

 

Konto firmowe który bank wybrać?

Tak jak już wspominaliśmy wcześniej. Jeżeli zależy Ci na podstawowych funkcjonalnościach to wybierz konto najlepiej za 0 zł gdzie przelewy są także  darmowe. Pamiętaj jednak, że koszt obsługi konta może być niewielki w stosunku do kosztu odsetkowego jeżeli zdecydujesz się skorzystać chociażby z linii kredytowej. Bądź strategiem i planuj już takie rzeczy na początku współpracy z bankiem. Warto wybrać na samym starcie taki bank w którym będziemy korzystać z kredytu.  Jak wiadomo często w banku którym mamy już rachunek może być łatwiej dostać kredyt niż w obcym banku. No i przede wszystkim dostaniemy go taniej jako stały klient. Bo bank który prowadzi Ci rachunek Cię już zna.

Często wybór banku na samym starcie uzależniamy od udzielanie nam przez bank finansowania. Wybierając konto firmowe z debetem weź też pod uwagę jaką maksymalnie kwotę bank udzieli Ci bez zabezpieczeń oraz jakie musisz robić obroty w danym banku aby bank nie zdyskwalifikował Cię.

Jeżeli będziesz dokonywał wpłat własnych bo prowadząc biznes rozliczasz się w gotówce weź to pod uwagę! Warto wtedy aby bank znajdował się blisko twojej siedziby i aby za wpłaty nie pobierał żadnych opłat. Może warto przemyśleć wybór banku który posiada sieć wpłatomatów?

Warto posiadać konto osobiste w tym samym banku co konto firmowe. Warto to zrobić z prostego powodu. Jak z pewnością wiesz przelewnie środków pomiędzy bankami zajmuje czas. Często musimy czekać nawet kilkanaście godzin aby środki zaksięgowały się w innym banku. A jak puścimy przelew piątek możemy na niego czekać nawet do poniedziałku.

 

Które konto firmowe założyć dla nowej firmy?

Zakładając nową działalność licz koszty. Na starcie działalności nie wiesz dokładnie czego możesz się spodziewać. Więc najlepsza strategią jest optymalizacja kosztów. Więc dlatego wybierz najlepiej rachunek firmowy bez opłat.

Prowadząc biznes z pewnością w niedługim czasie będziesz potrzebował środków do obrotu. Więc warto przemyśleć  skorzystanie z oferty banku który już po 6 lub 12 miesiącach działalności udzieli Ci finansowania. Są banki które na starcie proponują rachunek firmowy z limitem kredytowym. Konto firmowe dla jednoosobowej działalności powinno zostać zgłoszone do US – pamiętaj o tym obowiązku!

 

Jakie jest najlepsze konto firmowe dla spółki z o.o?

Konta dla spółek z o.o. i ogólnie dla spółek kapitałowych przeważnie są droższe w obsłudze. Tutaj nie ma szablonowego podejścia. Zdradzę Ci sekret,  że w wielu bankach możesz negocjować warunki prowadzenia konta. Często możesz wynegocjować pakiet chociażby darmowych przelewów. Pamiętaj tan kto nie pytani nie może na wiele liczyć!

 

Jak założyć konto firmowe bez wychodzenia z domu?

Jeżeli nie wiesz jak założyć rachunek firmowy nie martw się. Banki wydają krocie na to aby założenie konta przez internet było proste i intuicyjne.

Zapoznaj się z zestawieniem poniżej. Kliknij w link banku który wybierzesz a to spowoduje przeniesienie Cię do odpowiedniej strony.

W którym banku dostaniesz kredyt za obroty, często bez badania zdolności kredytowej!:

Bank

Staż klienta

Wiek firmy

Koszt konta

Łatwość otrzymania kredytu

Uwagi

Szybkie zakładanie konta

mBank 3-6 miesięcy od 1 dnia działalności od 0zł często bez dodatkowej weryfikcjia
Idea Bank można donieść obroty z innego banku 12 miesięcy od 0 zł w zależności od schematu możliwy brak dodatkowej weryfikacji
Bank Zachodni WBK 6 miesiecy 12 miesięcy od 0 zł w kompetencji dyrektora oddziału
Alior Bank 3 miesiace 6 miesiecy od 0 zł dodatkowa weryfikacja
Inteigo 12 miesięcy 12 miesięcy od 0 zł automatyczna decyzja