Kredyty dla wolnych zawodów

Kredyty dla wolnych zawodów

Za dużo czytania? Wyślij artykuł w PDF do siebie na maila!

Przedstawiciele wolnych zawodów to profesjonaliści, którzy mogą liczyć na specjalną ofertę w wielu polskich bankach. Jako przedstawiciele tzw. zawodów zaufania publicznego traktowani są przez banki w specjalny sposób i tworzone są oferty dedykowane właśnie im.

Według prawa część zawodów klasyfikowana jest jako „wolna” – chodzi o takie zawody, które wymagają wysokich kwalifikacji, wykonywane są osobiście, na własny rachunek i wiążą się z ponoszeniem całkowitej odpowiedzialności. Do zawodów takich należą między innymi lekarze, prawnicy czy architekci. Wykonywanie takich zawodów ma swoją specyfikę i najczęściej wiąże się z wysokimi dochodami, dlatego wiele banków przygotowuje dla takiej grupy klientów specjalne oferty z atrakcyjnymi warunkami. Większość z banków ofertę kierowaną do wolnych zawodów rozwija pod kątem finansowanie ich jako profesjonalistów prowadzących własną działalność gospodarczą. Kredyty takie traktowane są więc jako kredyty dla firm, jednak na znacznie lepszych warunkach niż w przypadku tradycyjnych kredytów firmowych.

Gdzie szukać?

Na przykład Getin Bank dla takich osób proponuje kredyt obrotowy dla wolnych zawodów, z uproszczonymi procedurami i decyzją kredytową w ciągu 24 godzin. W taki sposób możliwe jest uzyskanie nawet 300 tysięcy złotych, a od kredytobiorcy nie wymagane są żadne zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego, sprawozdania finansowe oraz zabezpieczenia rzeczowe. Podobną ofertę przygotował FM Bank. Jako Kredyt dla profesjonalistów dla przedstawicieli wolnych zawodów dostępne jest finansowanie od 30 do 500 tysięcy złotych, w zależności od branży i stażu pracy. Okres kredytowania może trwać nawet 10 lat. Natomiast w banku Credit Agricole profesjonaliści mogą liczyć na Biznes Pożyczkę w wysokości 150 tysięcy złotych na okres 72 miesięcy. W przypadku niektórych zawodów bank nie wymaga także zabezpieczenia rzeczowego i nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku.

Nie tylko kredyt

Zdarzają się także banki, które przygotowują dla przedstawicieli wolnych zawodów nie tylko ofertę kredytową, ale także innego rodzaju produkty finansowe. W mBanku profesjonaliści mogą na przykład skorzystać z Ja – Profesjonalista, czyli pakietu, w którego skład wchodzi rachunek osobisty i rachunek firmowy. Dzięki temu łatwiejsza ma być kontrola nad finansami i zarządzanie nimi.

Jeśli jesteś lekarzem i szukasz finansowania dla swojego zawodu – możemy polecić Ci stronę www.medikfinance.pl, dzięki której znajdziesz odpowiednie finansowanie dla siebie.

 

[bsa_pro_ad_space id=2]